Začnemo s tem, kaj bomo storili danes.
Estimated reading time: 4 minute
Tehnike življenjskega učenja od nas zahtevajo, da premislimo o svojih potrebah in ciljih ter določimo, kam smo pripravljeni vložiti dodaten čas in trud, da jih dosežemo. Še prej pa moramo spoznati kaj je za nas pomembno in kaj se moramo osredotočiti. Ko razmišljamo in se odločimo, da se bomo zavezali glavnemu cilju, lahko moči uma usmerimo v korake, ki jih moramo opraviti, da bi ga dosegli. To je naš dolgoročen načrt delovanja.
Vsako dejavnost lahko nato razdelimo na več nalog.
Začnemo s tem, kaj bomo storili danes. Če želimo, da nas bodo cilji in načrti motivirali, da jih uresničimo, potrebujemo časovni okvir. Temu namenjene dneve lahko izkoristimo za premislek o tem, kdaj bi radi dosegli svoj cilj in ali je to realno glede na seznam potrebnih ukrepov in nalog. Ker smo v tem času sposobni poglobljenih analiz in razmišljanja, lahko zdaj oblikujemo sezname stvari, ki jih je treba postoriti, ne da bi postali čustveno preobremenjeni, kar se lahko zlahka zgodi.
Imamo priložnost, da naredimo pregled stanja in svoje cilje razčlenimo na vznemirljive mesečne, tedenske in dnevne naloge, ki nas bodo spremljale v prihodnosti.
Uporabite svoje sposobnosti načrtovanja, ki so zdaj na vrhuncu, in ugotovite, kako se lahko vsak dan organizirate, s tem pa lažje ohranite motivacijo v obdobjih, ko boste imeli manj energije. Poleg tega bo vaš um zdaj odprt za učenje novih stvari in bo želel to znanje tudi uporabiti, zato je to najboljši čas za branje knjig o osebnostni rasti ter obiskovanje delavnic ali tečajev.
Zaradi okrepljenih umskih sposobnosti se lahko osredotočite tudi na podrobnosti, zato ta čas izkoristite za preverjanje drobnega tiska v pogodbah, oblikovanje finančnih predlogov, prebiranje zapletenih dokumentov in pisanje ter urejanje poročil. Kadar se lotimo novih izzivov, ne da bi se zavedali, kdaj so naše sposobnosti na vrhuncu, smo lahko presenečeni n razočarani, ko nam vedno spodleti in želeni cilji ostajajo neuresničeni.
Večkrat ko začnemo nov projekt ob napačnem času in žanjemo neuspeh, bolj verjetno je, da bosta zato trpela naše samozaupanje in samozavest.
Očitno je, da je najboljši čas za začetek novih stvari takrat, ko smo samozavestni in imamo dovolj energije, da organiziramo svoje življenje v podporo novim izzivom. Naše sposobnosti so povečane in na voljo imamo vse, kar potrebujemo za uspešen zagon projekta visoko motivacijo, zaupanje v svoje sposobnosti, jasen in oster um ter telesno moč. Kadar kar najbolj izkoristimo svoje povečane sposobnosti v skladu z vrhunci različnih obdobij, je veliko bolj verjetno, da bomo dosegli svoje cilje in presegli svoja pričakovanja.
Ukrep za dobro počutje je zagon novih izzivov.
Najboljši čas za začetek projektov. Naj vas navdušenje in zagnanost spodbudita, da se jih lotite. Tisoč kilometrov dolga pot se začne s prvim korakom, zato ukrepajte zdaj. Oglejte si vse trenutne tekoče projekte in uporabite svojo dinamiko, da se jim ponovno posvetite ali da začnete naslednjo stopnjo ali korak. Pripravite seznam, kar morate postoriti, ker je zdaj čas, da delujete.
Dajte vse od sebe, saj ste telesno močni, vaše večopravilne sposobnosti pa so na vrhuncu. Sposobni ste se učiti novih stvari, zato je idealen čas, da prosite nekoga, da vam pokaže, kako se nekaj naredi Ker delate načrte v naprej, poskusite v to vključiti nekaj časa za učenje. Izberite individualne tečaje, predavanja ter učenje na spletu ali z branjem. Izberite tematike, ki se vam drugače zdijo preveč zapletene, in presenečeni boste, kako hitro boste dojeli stvari.
Preberite tudi TEHNIKA VPOGLEDA V PRIHODNOST ZA VAŠE ZNAMENJE in BOLJ SE BOSTE SPREJEMALI, VEČJE BO VAŠE SAMOSPOŠTOVANJE