Uporabite zemljevid svoje duše kot vodnika na poti svoje raziskovalne pustolovščine, imenovane življenje
Estimated reading time: 4 minute
Geografski zemljevid naših življenj, z vsemi svojimi potmi, stezami in številnimi razpotji, na katerih se križajo naše zamisli, naši strahovi, naši dvomi in naše veselje vplivajo na pokrajino naše duše. Zato nam življenje ponuja brezmejne možnosti za raziskovanje, brezmejne priložnosti za odkrivanje prostranstev kamor še ni stopila naša noga. Vprašajte se, ali so vse te barve, s katerimi so naslikane čudežne raznolikosti na zemljevidu našega življenja, pred nami le zato, da bi občudovali veščino in spretnost tistega, ki je narisal ta zemljevid, ali zato, da bi tega uporabljali kot vodnika na poti svoje raziskovalne pustolovščine, imenovane življenje.
Najlepše pri tem pa je, da lahko zavijemo v drugo smer, da si lahko vedno odpočijemo na kakšnem delu poti, ter hkrati orišemo kakšen kraj, kakšno območje, ki ga morda ni odkril še nihče pred nami.
Prepustimo se toku in zaupajmo, da smo vedno vodeni v pravo smer. Naj izberemo katero koli pot, na koncu bomo prispeli do cilja. In pri tem ne bomo nikoli na slabšem, saj je bogastvo, ki ga prinašajo izkušnje tem delu poti, neprecenljivo. S spoznanji, ki jih pridobivamo, izvemo več o kraju, kamor smo se namenili. Hkrati nam pomagajo, da izvemo več tudi o sebi. Prihodnjič se lahko odločimo drugače.
Vsa ta razpotja namreč obstajajo zato, da bi lahko zavili v drugo smer.
Nekatera so videti zelo pomembna in vzbujajo občutek, da je od njih odvisen ves nadaljnji potek našega življenja, druga so le vmesna postajališča, kjer se ustavimo, da bi se na kratko zbrali in brez posebnega dvoma izbrali in brez posebnega dvoma izbrali to, za kar se običajno odločimo v takih in podobnih okoliščinah. V vsakem primeru pa vsaka od sprejetih odločitev vpliva na nadaljnji potek našega življenja in predstavlja enega od kamenčkov v njegovem mozaiku.
Zagotovo si je vsak izmed nas v določenem ključnem trenutku zaželel, da bi se nekdo drug odločil v njegovem imenu, da bi končno presekal vozel in postavil piko na izbiro, ki je sami nismo sposobni sprejeti. Kaj v nas vzbuja nemir, ko se je treba odločiti, in kaj nas plaši, ko smo le korak oddaljeni od tega, da bi storili nekaj, česar sicer ne počnemo?
S čim je povezan strah, ki ga čutimo ob pomembnih odločitvah?
So te res tako pomembne in ali sprejeti neko odločitev pomeni odločiti se za vselej, ali pa imamo možnost, da tisto, kar ne gre po pričakovanjih, nadomestimo s čim drugim, spremenimo ali morda namenimo komu drugemu? Morda tisto, kar se nam je zdelo dobro za nas, ni tisto, kar bo trajno osrečilo nas, lahko pa neizmerno osreči koga drugega. Zaupajmo, da ima življenje vedno pripravljen veliko boljši načrt, kot si ga lahko sami predstavljamo.
Strah pred spremembo je strah pred neznanim. Ne bojmo se neznanega, kajti kdo ve, kaj novega in čudovitega nam lahko prinese.
Če ne bi bilo pogumnih ljudi, ki so bili pripravljeni zaviti v naprej začrtane smeri, ne bi obstajalo toliko možnosti, ki jih prinaša naš čudoviti svet. Življenje se vedno nekoliko vmeša in pošlje kak čudežni veter včasih ugoden, drugič navidezno surov, a le zato, da bi nas zdramilo in poslalo tja, kamor po višjem načrtu sodimo. Ne bojmo se neznanega in prepustimo se življenjskemu toku. Zberimo torej voljo za raziskovanje in bodimo pripravljeni odpotovati onkraj obzorja, do katerega nam seže pogled. Čudežna so pota življenja in čudoviti so njegovi sadovi.
Preberite tudi SKOČITE S PONORELEGA VLAKA OSEBNE RASTI in ZAUPAJTE SEBI IN ŽIVLJENJU