Se sprašujete, kaj si nekdo misli o vas, ko naredite določen korak?
Estimated reading time: 4 minute
Na kaj se osredotočate, ko spoznate novo osebo ali celo ko preživljate čas z osebo, ki jo že dolgo poznate? Se sprašujete, kaj si misli o vas? Vas skrbi, kako si razlaga vaše besede, gibe in splošno počutje? Ali po srečanju z novo osebo ure in ure razmišljate o tem, ali ste naredili nanj dober vtis ali ne? Niste edini. Ljudje smo družabna bitja, zato hrepenimo po socialni povezanosti. Želimo si občutka, da smo priljubljeni in zaželeni. Pri tistih, na čigar mnenje o sebi so vplivale različne travme, je še bolj verjetno, da se bodo trudili biti všečni, se vklopiti in se oblikovati tako, kot mislijo, da si drugi ljudje želijo.
Zaradi tega se počutimo varnejše, saj tako v naših družbenih srečanjih in odnosih ni več ranljivosti.
Toda tako vedenje nas ohranja na nizki ravni. Preprečuje nam, da bi izrazili svoj pravi jaz in se počutili dobro s tem, kdo smo. To nas pravzaprav ovira pri vzpostavljanju zares izpolnjujočih, globokih in spoštljivih odnosov, saj vedno skrivamo dele sebe in poskušamo biti nekaj, kar nismo. Nenehno razmišljanje o tem, kaj si drugi mislijo o nas, je tudi znak nezdravega perfekcionizma.
Ne gre za to, da je slabo, če se poskušamo razvijati in postati boljši ljudje, temveč za to, da poskušamo postati boljši ljudje le s stališča nekoga drugega, kar ni dobro za naš občutek lastne vrednosti.
Prizadevanje za izboljšanje samega sebe na zdrav in pozitiven način pomeni prizadevanje izboljšanja za vas. Če si prizadevate za izboljšanje na način, na katerega nekdo drug meni, da bi se morali izboljšati, ali celo na način, na katerega sami mislite, da nekdo drug misli, da bi se morali izboljšati, ste sami sebi manj pomembni od drugih.
S tem si sporočate, da niste vredni dobrega počutja samo zaradi sebe in da ste kot človeško bitje dragoceni le, če druga oseba ali te druge osebe odobravajo vas, to, kar počnete, kakšne besede izgovarjate, kako ste videti. S tem poskušate biti popolni kot nekdo drug. Tega ne boste nikoli dosegli. Ljudje imajo različna mnenja in pričakovanja, kise nenehno spreminjajo. Krepitev močnega občutka in zavedanja lastne vrednosti je izjemno pomembno za notranje zdravljenje, saj na tej poti ne morete ostati, če to počnete za nekoga drugega.
Vaše zdravljenje bo nedvomno koristilo tudi drugim.
Postali boste močnejši, bolj sočutni in bolj zvesti sami sebi, vaše vibracije pa bo izžarevala moč in bogatila življenje vseh okoli nas. Vendar to ne more biti osnovni namen. Ne morete se zdraviti samo za nekoga drugega, sicer boste izgubili pot, obupali ali zavili na stranski tir, ki vas bo pripeljal nekam, kjer si ne želite biti. Prepričani morate biti, da si zaslužite ozdravitev in da to počnete zaradi sebe.
Včasih zna biti dejstvo, da je močan občutek zavedanja lastne biti tako pomemben za notranje zdravljenje naporno.
Zaradi travm je zelo težko imeti močan občutek zavedanja samega sebe jaz in telo postaneta abstraktna pojma; počutimo se ločene od tega, kar smo. Morda si govorimo stvari; ni pomembno, kako se počutim znotraj, če je na zunaj videti, da sem v redu. Morda v resnici ne veste, kako bi se počutili, če bi se v svoji notranjosti počutili dobro. Bolečina je izkrivila vaše dojemanje, zato si težko predstavljajte življenje skozi pozitivno prizmo ozdravljenja. Lahko se pa počutite dobro in hkrati znova odkrijete trdno zavest o tem, kdo v resnici ste.
Preberite tudi ASTRO ZNAMENJA, KI JIH NE MOTI, ČE SE ZAPLETEJO Z VEZANO OSEBO in KAKO VAS VIDIJO DRUGA ASTROLOŠKA ZNAMENJA?