KAM VAS VODI NESPREJEMANJE SEBE?

Če mislite, da boste našli rešitev v drugih ljudeh se motite, celovitost morate poiskati sami
Če mislite, da boste našli rešitev v drugih ljudeh se motite, celovitost morate poiskati sami

Če mislite, da boste našli rešitev v drugih ljudeh se motite, celovitost morate poiskati sami

Estimated reading time: 4 minute

Ljubezen zmore veliko stvari; prinaša veselje, pomaga rasti in vas razvija na načine, ki se vam nikoli niso zdeli mogoči. Nečesa pa nikoli ne more, in to je, da bi iz vas napravila celoto. Edini, ki lahko to stori, ste vi. Mnogi ljudje zmotno verjamejo, da nekje živi nekdo, ki jim bo služil kot njihova boljša polovica. Ta paradigma predpostavlja, da smo sami nepopolni in zato, da bi postali celota, potrebujemo partnerja. Sindrom luknje v duši,  temeljno občutje nezadostnosti sproža občutja praznine, pomanjkanja in očitkov samemu sebi.

Velika ironija je, da nam prav tisti občutek pomanjkanja, ki nas sili k iskanju ljubezni, preprečuje, da bi se ta razvila. Pristno ljubezen pritegnejo tisti, ki si jih želijo, tisti, ki jo potrebujejo, pa jo odbijajo. Hotenje naznačuje zadostnost in željo, potreba pa nezadostnost in odvisnost. Potrebujem ustvarja učinek vakuuma, ki vas prisili, da se oklepate, grabite, obešate in požirate.

Če mislite, da boste našli rešitev v drugih ljudeh se motite, celovitost morate poiskati sami

Šele ko bo vaše delovanje temeljilo na tem, da ste celovita osebnost, boste našli ljubezen, ki temelji na ;želeti;, in ne potrebovati. Če verjamete, da ste nevredni ljubezni, boste privlačili partnerje, ki bodo imeli do vas odnos, kot da bi bili v resnici taki. Če se imate za nepomembnega, obstajajo možnosti, da vas bo za takega imel tudi vaš sopotnik.

Če ste do sebe stiskaški, pa naj bo v smislu časa, denarja ali pozornosti,, boste po vsej verjetnosti pritegnili ljubimca, ki do vas ne bo velikodušen. Če ne skrbite za fizični jaz, lahko od partnerja komajda pričakujete, da bo vaše telo zanj tempelj. Če se grobo obsojate bo obtožbe povzel tudi vaš sopotnik. Če pa si v odnosu s seboj prizadevate za spoštovanje, prijaznost, izkazovanje pozornosti in poštenost, postavljate temelj, da boste to prejemali tudi v odnosih z drugimi.

Če sami spoštujete svoje potrebe, jih bo tudi vaš partner. Če prisluhnete in upoštevate svoja notranja sporočila, bo vaš notranji radar spoštoval tudi vaš partner. Vaša notranja prepričanja se bodo izrazila navzven in deležni boste odnosa, ki jih bo odražal. Ena od najpomembnejših stvari, ki se jih lahko naučite iz pristnega in ljubečega odnosa do sebe, je sprejemanje.

Če mislite, da boste našli rešitev v drugih ljudeh se motite, celovitost morate poiskati sami

Vadba tovrstnega  sprejemanja pri sebi omogoča, da dvignete raven strpnosti do ljubljene osebe. Če sprejmete lastno nepopolnost, boste strpnejši tudi do nepopolnosti drugih. Če sprejmete svoje napake, boste laže odpuščali napake drugim. Če se učite iz svojih izkušenj, tudi ljudem okoli sebe omogočate, da se učijo.

Pomanjkanje sprejemanja samega sebe lahko celo spodkoplje ljubezenske odnose, ki jih imate z drugimi, saj nastrojenost, ki jo gojite do sebe, brez dvoma preide tudi na vašega partnerja. Je kot rak, ki se razrašča in se razširi z enega partnerja na drugega, ter zastrupi odnos. Nizko mnenje o sebi v svoji skrajnosti lahko povzroči, da ljudje skoraj mehanično zavračajo ali rušijo ljubezenske odnose.

Občutja prezira in sramote do sebe se pri nekaterih lahko tako poglobijo, da nikomur ne dovolijo, da bi jih ljubil, ne glede, kako močno si kdo prizadeva. Poleg tega ne zmorejo prave ljubezni niti prepoznati, saj nimajo svoje izkušnje s čim primerjati, ali svojega potencialnega partnerja zavrnejo, ker si ne morejo predstavljati, da bi si ji zaželel kdo, ki bi ga bilo vredno imeti ob sebi.

Preberite tudi TUDI SAMOZAVESTNI LJUDJE SE SOOČAJO S STRAHOM in POSTAJAMO PRAVI MOJSTRI SAMOPREVARE