Podzavest sprejema ukaze zavestnega uma, šesti čut je ustvarjalna domišljija
Naša zavest je naše mišljenje in naš razum. Z njo lahko stvari sprejmemo ali zavrnemo. Na splošno se vsega naučimo zavestno. Tisto, kar želimo delati dobro, pa se mora iz naše zavesti premakniti v našo podzavest. Naša podzavest deluje mnogo hitreje kot zavest. Če želimo zares izboljšati svoje zdravje, moramo bolj uporabljati svoje ustvarjalno mišljenje naše podzavestne moči. Ena najpomembnejših nalog zavesti je, da pove podzavesti, kaj hočemo, potem pa, da srčno verjamemo, da bomo to tudi dosegli. Zavestno moramo odgnati vsako misel na poraz, vse skrbi in strahove.
Ko pridobimo to sposobnost, nam nič ne bo več nedosegljivo. Kot je kapitan gospodar ladje, tako je zavestni um gospodar podzavesti.
Naša podzavest je kot velikanska banka spomina. Njena zmogljivost je praktično neomejena in ima prostor za neskončno število informacij. Vse, kar ste kdaj koli videli, slišali, vonjali, okušali, vse česar ste se kdaj dotaknili, in celo vse, na kar ste kdaj koli pomislili, je trajno v vaši podzavesti. Opravilo naše podzavesti je shranjevanje in iskanje podatkov.
Podzavest ne loči med ustvarjalnimi in uničevalnimi miselnimi impulzi.
Zato deluje na podlagi tistega, s čimer jo hranimo. Na podzavest vplivajo le take misli, ki so obarvane s čustvi. Ko v podzavesti vzpostavimo pravilen in učinkovit odziv, ki omogoča doseganje določenega cilja, je delo zavestnega uma opravljeno. Osnovni smisel naše podzavesti je v tem, da nam pomaga doseči cilje in želje, ki si jih je zastavil naš zavestni um. Možnosti ustvarjalnega napora, povezanega z našo podzavestjo, so velikanske in neizčrpne.
Pozitivna čustvena stanja so:
Negativna čustvena stanja so:
Uma ne morejo zasidrati pozitivna in negativna čustva hkrati. Vselej prevladajo bodisi ena, bodisi druga. Sami odgovarjamo na prevladujoč vpliv pozitivnih čustev v našem umu.
ŠESTI ČUT: je tisti del podzavesti, ki smo a imenovali ustvarjalna domišljija, pa tudi sprejemnik prek katerega se v umu pojavljajo ideje, načrti in misli. To vrstnim prebliskom pravimo tudi slutnja ali navdih. Šesti čut vas pravočasno opozori na grozečo nevarnost, da se ji lahko izognete , pravočasno pa vas opozori tudi na priložnosti, da jih lahko izkoristite.
Prav vsi ljudje imamo šesti čut, razlika pa je edino v tem, da ga nekateri uporabljajo in se ravnajo po njegovih nagibih, drugi ljudje pa niso razvili zaznavanja s šestim čutom v tolikšni meri, in se po tem ne ravnajo. Šestega čuta človek ne more po volji vklopiti ali izklopiti, lahko pa se ga nauči s pomočjo različnih vaj pravilno uporabljati.
Šesti čut je tisti, ki nas lahko opozori, da nekaj ni dobro za nas in nas zavaruje pred morebitnim razočaranjem.